sendrevinetu: Dobrý večer. Máme dvouletého kocourka kanadské sfingy, před nedávnem si začal ohryzávat konec ocásku až do krve. Tak jsme navštívili veterináře, zkoušeli jsme antibiotika a mast, ale nepomohlo to. Tak nám navrhnul zkrátit ocásek s tím, že by to mohla být sněť. Po operaci se mu ocásek krásně zahojil, byli jsme šťastní, ale netrvalo to ani čtrnáct dní a ocásek si opět ohryzává, jsme z toho nešťastní a proto vám píši o radu, co by se s tím dalo dělat, aby se nemusel ocásek celý amputovat. Děkuji předem za jakoukoliv radu, která by nám pomohla.
Dobrý den,
pokud si váš kocourek opakovaně vykousává ocásek, tak příčinou může být svědivost, zánět, bolest nebo porucha chování.
Doporučuji zvolit následující postup:
1. Provést dermatologické vyšetření s cílem zjistit, zda je kocourek svědivý, případně odhalit příčinu svědivosti a najít řešení svědivosti.
2. Odebrat vzorek na bakteriologické vyšetření a stanovení citlivosti na antibiotika.
3. Přeléčit kocourka vhodným antibiotikem společně s analgetiky (doporučuji kombinaci nesteroidních analgetik a opiátů na potlačení chronické bolesti).
Pokud si bude kocourek ocas stále zraňovat i po přeléčení antibiotiky s analgetiky, tak doporučuji ocásek chirurgicky zkrátit a v léčbě antibiotiky a analgetiky pokračovat.
V případě neúspěchu lze nasadit antidepresiva, která mohou potlačit nevhodné chování, případně mají schopnost ovlivnit chronickou bolest.
Pokud neodhalíte příčinu svědivosti, zánětu a bolestivosti ocásku a neuspějete ani s antidepresivy, tak posledním řešením bude amputace ocásku.
S pozdravem,
Richard Macek
Modrý kocouř.cz ani veterinární klinika Fénix nepřebírá žádnou odpovědnost za použítí zde uvedených rad. Žádná internetová poradna nemůže nahradit návštěvu u veterináře, žádná veterinární poradna - ani tato - neslouží pro řešení akutních případů.
Tagy ?
Sdílejte! | O sdílení
Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?