Vítáme všechny tvorbymilovné kocouře u prvního dílu našeho speciálního pořadu Rady ptáka Kocouřáka, který je určen všem tvořivým kocouřům – zkráceně tvořcouřům, kteří svými šikovnými tlapkami rádi zvelebují vybavení svých obydlí, případně zahrad, balkonů a teras. Pořadem vás budou provázet vaši oblíbení mňauderátoři Lassélka a Pišišbor.
A už je tady první reportáž, ve které si povíme něco o tom, jak nejlépe stvořit nástěnku, v našem případě školní valentýnskou. K její výrobě potřebujeme: dvounožkyně, nejlépe školou povinné, dále několik rolí barevného krepového papíru, čtvrtky, tempery, štětce, nůžky a lepidlo. Pracovní postup je následující: necháme dvounožkyně, aby potřebný materiál nanosily do obýváku a rozložily ho po zemi. Aby k tomuto došlo, ležíme spořádaně na polštářích a předstíráme hluboký spánek a nezájem o dění kolem sebe. Vydržíme do chvíle, kdy dvounožkyně rozbalí role krepáku, rozmíchají na paletě tempery a pohádají se o to, jak má nástěnka vypadat. V okamžiku, kdy se tvůrčí debata mění v dvounožčí packovanou, vstupujeme do tvorby my. A postupujeme podle osvědčených kroků:
1. Prověříme kvalitu krepového papíru. Méně odolné role skartujeme, aby nepřekážely, pevnější role vezmeme na exkurzi po bytě, aby si rozšířily obzor.
2. Cáry krepového papíru opentlíme židle, nohy stolů a sami sebe, protože je škoda mít vyzdobenou jenom nástěnku.
3. Z menších útržků vytvoříme v pokoji na koberci abstraktní mozaiku na téma Zkáza Pompejí a dvounožkyně.
4. Po dokončení mozaiky se vrátíme do tvůrčí dílny a přechodem přes paletu a zpátky namícháme unikátní barvy.
5. Trpělivým pohybem přes čtvrtky sem tam a zas a znovu nanášíme barvy. Dbáme na pečlivé obrysy tlapek, kdo si potrpí na celistvější plochy, může použít metodu Záda na paletu... záda na čtvrtku. V případě, že máme lépe a více pomalovanou podlahu než čtvrtky, pokusíme se podlahu odhrabat a přilepit na čtvrtku.. Pozor na koberce, je třeba nanést větší vrstvu, barva se hodně vpíjí. Převrhnutím kelímku s vodou můžeme vytvořit i tzv. vodotisk, ceněný zejména citlivějšími dvounožci.
6. Vybereme si nejsilnější štětec a pevným stiskem zubů ho domanévrujeme k namíchaným barvám. S takto připraveným štětcem pak procházíme kolem stěn tak, aby štětec tvořil co nejrovnější, výraznou čáru. Bolest zaťatých zubů ignorujeme, protože víme, že umění si žádá oběti a Michelangelo to v Sixtinské kapli taky neměl snadné.
7. Připravené nůžky dobře mířeným kopnutím směřujeme k tubě s tekutým lepidlem a to tak, aby došlo k proklovnutí obalu... obsah tuby následně pečlivě rozprostřeme po podlaze a z vzniklé skvrny tlapkami vyvedeme paprsky do všech stran... fantazii se meze nekladou, paprsky mohou vést kuchyní až do předsíně.
8. V závěrečné fázi si nezapomeneme otřít tlapky od lepidla o sedačku, na niž se vzápětí roztomile nadekorujeme a vyčkáme, až se dvounožkyně opakovaně odlepí od podlahy v předsíni a kuchyni a bude moci spatřit námi vytvořené dílo, nad kterým nejdříve ztratí řeč, a když ji najde, tak by se dala vysílat až po 22. hodině a ještě by si mnozí obohatili slovník o nové pojmy. Nezapomeneme na zvláště milostné pohledy, neboť dvounožkyně není z nejchápavějších a spojitost našeho díla se svátkem zamilovaných by nemusela poznat.
Po kreativní tvorbě se nyní budeme věnovat chovu domácího zvířectva, konkrétně králíků a želv. Cenné informace nám poví odborníci Marcipánek a Finch, kteří zaznamenali již mnoho chovatelských úspěchů. Zejména u Marcipánka vidíme, že věnuje mnoho pozornosti krmení, které svému králíkovi poskytuje... pečlivost spočívá zejména v osobním testování přichystaného sena... V příštím díle se dozvíme, je-li podobně testována i mrkev. Chovatel Finch zase svůj úspěch založil na soustředěném sledování rychlosti želvy a výzkumu koordinace jejích pohybů, stejně, jako orientaci želvy v prostoru. V příštím díle nás seznámí se svou metodou zrychlení želvy, přičemž jde o vědecký výzkum fyzikálních veličin, neboli rychlost kutálení tělesa želvy plně odpovídá síle předchozího pohybu packy.
A v další reportáži nás oblíbení mňauranžéři Barunka a Matěj pozvou do svého květinářství, kde především hodnotí kvalitu a chutnost květinových vazeb. Dnes vás jistě zaujmou průzkumem zajímavé květinové kompozice, na níž mňauranžeři nejprve vizuálně, velmi soustředěně hodnotí celkový vzhled, sladění barev i použitých rostlin a následně se Matěj zabývá hodnocením poživatelnosti a chutnosti... á, tak bohužel, tato aranž byla vyhodnocena jako zcela nevhodná a pro příští jedlé využití nedoporučitelná... ano, Matěji děkujeme ti za tvůj typ, že mnohem vhodnější by byla kytice šanty kočičí, šáchoru či catgrass.
A to je pro dnešek z našeho tvořcouřího pořadu všechno. Své náměty, dotazy a připomínky nám posílejte na známou adresu:
U 4 přilepených
ulice Pod krepákem
Tvořcouřov.
A hlavně se do příště naučte naše heslo:
Každý týden jednu
rozkousanou bednu!
Vaši Lassélka a Pišišbor (tvůřci pořadu).
Sdílejte! | O sdílení
Nejčtenější
Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?